top of page
Sumak.jpg

NG Arıtma Sistemleri olarak Sumak Pompa kalitesi ile evsel ve endüstriyel;

  • Pompa

  • Hidrofor

  • Basınçlandırma Tankları

  • Yangın Hidroforu

ihtiyaçlarınıza;

  • Mühendislik,

  • Satış 

  • Satış Sonrası Destek hizmetleri vermekteyiz.

Hidrofor Nedir?

 

Hidroforlar su basıncının yetersiz geldiği yerlerde suyun basınçlandırılmasında kullanılan otomatik pompalar dır. Hidroforlar tek başına kullanılabileceği gibi bazı tesisat sistemlerinde su deposu ile birlikte kullanılabilir.

 

Evlerde, dairelerde, binalarda, villa, site ve yüksek binalarda şebeke suyunun basınçlandırılmasında yada depodan alınan suyun şebekeye basınçlı bir şekilde gönderilmesini sağlarlar.

 

Hidroforların Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Hidroforlar, ev ve bahçelerde, müstakil evlerde, villalar gibi küçük alanlarda kullanıldığı gibi az ve çok katlı binalarda, apartmanlarda, okul, hastane, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi büyük yapılarda da kullanılırlar.

Arzu edilen basınç ve debiyi sürekli aynı oranda alabilmek ve konforlu su kullanımı için kullanılırlar. Hidroforun uzun ömürlü olması ve sorunsuz kaliteli su verebilmesi için kullanılacak alana göre basınç ve debi hesabının iyi yapılması gerekmektedir.

Kullanım amaçlarına göre hidroforlar

Kullanma suyu,

Yangın söndürme suyu,

Sulama suyu,

Proses suyu hidroforları bulunmaktadır.

 

Su tüketiminin başladığı anda hidrofor otomatik olarak devreye girer ve su tüketimi bittiğinde otomatik olarak durur.

 

Hidroforlarımız kaliteli malzemelerden toplanmıştır ve bütün testleri yapılıp müşteriye sorunsuz şekilde gönderilmektedir. Bütün ayarları yapılmış sadece tesisat bağlantısı ve elektrik bağlantısının yapılması yeterli olacaktır.  2 yıl garantilidir.

 

Genleşme tankının ön gaz basıncının 6 ayda bir kontrol edilmesi ve eksilen gazın tamamlanması gerekmektedir.

 

Hidroforlar da genleşme tankının avantajı az miktarda su kullanımı olduğunda hidrofor devreye girmez öncelikle tankdaki suyu harcar tanktaki su bittiğinde hidrofor devreye girer, bunun avantajı her su kullanımında pompa dur kalk yapmayacağı için daha uzun ömürlü olacaktır. Yani hidroforunuzun genleşme tankı ne kadar büyükse daha çok su depolayacağı için hidrofor unuz daha az yorulacağından daha uzun ömürlü olacaktır.

Sumak Yatay Kademeli Paket Hidroforlar Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hidrofor suyu bir su deposundan alacaksa, depoda su bitme ihtimaline karşı seviye flatörü kullanmanızda fayda vardır. Depoda su biterse ürünü çalışmasını durdurarak motorun arızalanması engeller. Depo dolduğunda hidrofor tekrardan otomatik olarak devreye girer.

 

Tesisat Malzemeleri

 

Hidroforunuz kendisiyle aynı seviyeden yada üst koddan emiş yapıyorsa emiş hattında çekvalf kullanmanız geremektedir. Ayrıcı hidroforun basma hattında da mutlaka çekvaf kullanılmalıdır.

 

Hidroforunuz kendi seviyesinin altında yani eksi koddan emiş yapıyorsa hava yapmaması için mutlaka klape kullanılmalıdır.

 

Hidroforunuzun emiş anında suda oluşan pisliklerden zarar görmemesi için pislik tutucu kullanmalısınız.

 

Depo veya kuyunuzda su bittiğinde hidroforunuzun otomatik olarak durması için seviye flatörü satın almanız gerekmektedir. Su seviye flatörü sadece tank veya küreli modellerde kullanılır hidromatlı hidroforlarda flatör kullanmaya gerek yoktur.​

sumak%20pompa%20hidrofor_edited.jpg

Şu an burada gösterilecek ürünümüz yok.

bottom of page